Arap Güvercin Resimleri

arap güvercin resimleri - 8

Arap Güvercin Resimleri

-Arap Güvercinleri, tüylerinin renginden dolayı adını almış olan bu güzel Mardin Güvercin ırkının, üzerine ışık vurduğunda boyun çeveresinde oluşan gökkuşağı renkleri adeta pırlanta gibidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arap güvercinleri  (Mardin Irkı)

  Bazı besleyicilerin takmış olduğu isimler onların özelliklerinin kolay anlaşılır hale gelmesini sağlamıştır. Genellikle oyunlu performans güvercini olarak bilinen Mardin Güvercin ırkı, besleyicilerinin takmış olduğu isimler ile bilinir. Eğer bir arap güvercinin kuyruk tüylerinin  arasında beyaz bir veya birkaç tüy var ise, kuş ” arap ayna kuyruk , , arap ak kuyruk ” isimleri ile çağrılır. Aslında arap güvercin ırkında beyaz tüy bulunması besleyiciler tarafından istenmeyen bir durum dur, fakat gördüğünüz arap güvercin resimleri içerisinde ayna kuyruk yani beyaz tüylü güvercinler mevcut. Bu durum şöyle açıklanır, istenilen bölgelerdeki beyazlıklar arap güvercinlerin değerini arttırır. Normalde koyu renkli olan bir güvercinin tüm uzuvları gibi gagasıda siyah olmalıdır. Lakin melezleme usulü ile kazandırılmış beyazlıklar gagası ve tırnaklarınada etkide bulunmuş ve onlarıda beyazlatmıştır. Hatta gagası ve tırnakları beyaz olan bir arap aynakuyruk güvercin nadir sayılıp fayiş fiyatlara sahip olabilir.

 Bir diğer güzel özelliği ise yukarıda da bahsetmiş olduğumuz boyun üzerindeki şavk etkisi veren gökkuşağı renklerinin arap güvercin resimleri üzerinde daha belirgin olarak görünmesidir. Bu renkler aslında tüm güvercinler üzerinde mevcuttur fakat temel renk bu renklerin açığa çıkmasını sağlar veya hapsolmasına neden olur. İşte arap güvercin resimleri kuşun da  adını almış olduğu siyahlıktan dolayı bu güzel ışımalı renklerin üzerine ışık vurduğundan kolay bir şekilde yansımasına yardımcı olur. Renklerin belirgin olması ve siyahlığın tonunun koyu olması arap güvercin ırkında istenilen bir özelliktir. Hatta bu ışımanın çok olduğu güvercinlere besleyiciler Zil tabirini koymuşlardır. Yani ışımalar çok ise ” zil arap güvercin” yada tüy renleri çok koyu ise ” zifir arap güvercin” olarak nitelendirilir. Tüm bu özellikler şüphesiz ki gözlemle daha iyi anlaşılacağından sayfada ki arap güvercin resimleri incelemeniz için kolaylık sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arap güvercin resimleri 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arap güvercin resimleri

Şebap güvercin yetiştiricileri bu tür içinde çalışmalar yapmış kostüm özelliklerini artırabilmek için bazı melezleme yollarına giderek kuşların ayak bölümlerinde bulunan şalvar diye tabir ettiğimiz kısımda belirgin değişiklikler meydana getirilmiştir. Tabi ki renk özellikleri muhteşem olan bu kuşa Şebap ırkı denemeleri çok yakışmış ve artık Şebap arap denebilecek kuşların soyu takip edilmektedir.

Kuştaki bu görsel unsurların artması onalrın resmedilme katsayısını arttırmıştır. Tabi ki kişisel kabiliyetler fotoğraflama ön plandadır. Fotoğraflama için Güvercin fotoğrafları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu bilgiler ile sizlerde istediğiniz gibi güzel resimlere sahip olabilirsiniz. Arap güvercin resimleri.

Incoming search terms:

  • en güzel güvercinler
  • en güzel güvercin resimleri
  • en güzel güvercin resmi
  • güzel güvercinler
  • zil arap güvercin
  • arap güvercin özellikleri
  • Türk Fotoğraf güvercinler
  • arap güvercin resimleri
  • renkli posta güvercinleri
  • gümüş kuyruk güvercin fiyatları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>