Posta Güvercini Resimleri

Posta Güvercini Resimleri-7

Resimleri

-Tarihte belki insan oğlunun en iyi tanıyıp beslemeye başladığı ilk kuşlardan biri olan posta güvercini yakın çağımıza kadar kendinden daha hızlı bir iletişim aracı olmaması sebebi besleyiciler tarafındanda hala günümüzde ayrı bir özenle beslenmektedir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posta güvercini resimleri

 -Telegraf ve telefon gibi iletişim araçlarının icadına ve yaygın bir şekilde kullanılmasına kadar iletişim konusunda büyük görevler görev yapmış olan bu güvercin türü ,Osmanlı Diyarbakırı ilk toprağına kattığı vakit yine bu güvercin vasıtası ile saraya haber ulaştırmıştır. Posta güvercini resimleri çekilirken tabi ki diğer kostüm güvercinleri gibi zorluklar olmasa da , vücut yapısı ve dönemi yine çok önemlidir. Genellikle kuşlarınızı resimlemeden evvel, onların yıkanmasına özen gösteriniz. Özellikle banyo suyuna elma sirkesi ilavesi yapılırsa, tüylerde parlatma etkisi olduğundan güvercininiz daha zarif ve azametli görünecektir. 

 

 

 Bir çok renge sahip  bu eser sayılabilecek kadar güzel olan güvercinlerin, rengi diğer güvercinlerdeki kadar öneme sahip olmadığından pek çok varyasyona sahiptir. Bu renginin önemsenmemesi daha çok kuşun performans özelliklerinin  ön planda olmasından gelir. Tabiki sizin takibini yaptığınız ve istediğiniz renklere sahip bir çok posta güvercini mevcuttur.

Posta güvercini resimleri sizlere tüy ve göz renklerinin bilinmesi konusunda iyi bir araçtır. Zaten kuşun takibi yapılırken detaylı olan Pedigrelerde fotoğraf eklemeniz sizin ilerki dönemlerde almış olduğunuz soylar hakkında yorum yapabilmenizi kolaylaştıracaktır.

Canlı renlere sahip ve varyant bakımından zengin bu güvercin türleri, resmedilirken pedigresinde eşleştirmenin kolay yapılabilmesi için soyu belli olan damızlıklarınızın kodunu ,bilgisayar ortamında, çektiğiniz resimlerin bir köşesine eklemeniz en doğrusu olacaktır. Ayrıca göz rengi ve şekli için resimleme yapılırken, yakın çekim yapacağınız için göz renginin güzel görünebileceği bir ışık üreteci ile bir yardımcı sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

 Nihayetinde yukarıda beltilmiş olan bu bir kaç ufak konuya dikkat ederek ve biraz da tecrübe ile, başkalarının takdirini kazanabilecek harikulade posta güvercini resimleri çekmiş olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posta güvercini resimleri

Incoming search terms:

  • posta guvercını resımlerı
  • POSTA GÜVERCİN RESİMLERİ
  • posta güvercinleri resimleri
  • beyaz posta güvercinleri
  • posta güvercin
  • küpeli güvercin
  • ispir güvercin
  • adana posta güvercinleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>