Yabani güvercin resimleri

yabani güvercin resimleri-1

Yabani güvercin resimleri

Dünya üzerinde bulunan diğer canlılar gibi güvercin ve kumrularında birçok çeşiti bulunmaktadır. Tabiki bunlarında tamamı ülkemizde bulunmayan türlerdir. Her ne kadar evcil olarak alıştırılmamış olsalarda bazı türleri özellikle besleyicilerin dikkatini çekmiş ve kuşların tebası yabanilikten çıkarılmıştır. Ender renklere sahip olan bu tür yabani güvercin resimleri olarak görüldüğü gibi tropikal olan kuşları aratmayacak kadar nadide renkler ile bezenmiştir.

Loading Images
wpif2_loading
yabani güvercin resimleri
yabani güvercin resimleri-1
yabani güvercin resimleri-
yabani güvercin resimleri-2
yabani güvercin resimleri-3
yabani güvercin resimleri-4
yabani güvercin resimleri-5
yabani güvercin resimleri-6
yabani güvercin resimleri-7
yabani güvercin resimleri-8

Kuşların bu renkli halleri tamamen yaşadıkları ortamlarda duyulan gereksinimler neticesinde meydana gelmiş, dış ortamda karşılaşacakları teklikelerde korunmalarını sağlamıştır. Yani renga renk bir bikti örtüsü içerisinde beyaz bir kuş olduğunu hayal edin, avcılar için apaçık bir hedef olacaktır. Ama bir üveyk üzerinde bulunan parçalı taneleri sayesinde çalı veya çayırda ki otlar arasında fark edilmeyecektir. Kezza daha renkli bir yapıya sahip olan ormandaki kumru ve güvercinlerde ona göre renkler ile bezenmiştir.

Ortama göre özellikleri değişiklik göstermiş olan güvercin türlerini sadece birkaç çeşidi Türkiyede bulunmaktadır. Lakin özellikleri besleyiciler tarafından oldukça yeterli bulunmayan bu türler sadece süs olarak beslendiğinden bu kuşlara rağbet diğer evcil türler kadar değildir. Ama bu durum yabani güvercinlerin kıymetsiz olduğu anlamına gelmez özellikle bazı türler vardır ki evcil olarak üretimi zor olması sebebi ile paha biçilemezler.

yabani güvercin resimleri

 

 

 

yabani güvercin resimleri-6yabani güvercin resimleri-7yabani güvercin resimleri-8

 

 

 

yabani güvercin resimleri-yabani güvercin resimleri-2yabani güvercin resimleri-3yabani güvercin resimleri-4yabani güvercin resimleri-5

 

Yabani güvercin resimleri

Yabani güvercin resimleri

 

 

 

 

 

 

Yabani güvercinler>>>>

 

 

 

 

Incoming search terms:

  • yabanik guvercin
  • GÜVERCİN RESİMLERİ YABANİK
  • yabani güvercin türleri isimleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>